Jak dawniej masło wyrabiano?

W Muzeum Piekarstwa 7 września 2011 r. odbyły się warsztaty produkcji masła domowym sposobem.

Każdy kto przyszedł do muzeum na godz. 16.00, mógł samodzielnie ubić masło, a następnie posmarować nim świeżo upieczony żytni chleb. Wszyscy zajadali się pysznościami, popijając je maślanką.

Spotkanie zorganizowali właściciele Muzeum Piekarstwa – Tomasz, Grażyna, Jan Vogt oraz Spółdzielnia Mleczarska Kowalew-Dobrzyca. Honorowy patronat objął burmistrz Pleszewa, a medialny –  tygodnik „Życie Pleszewa”.

Na górę